Om oss

Vi lager innhold som betyr noe og som blir lagt merke til.

NewsLab er et fullservice innholdsbyrå etablert i 2014, som rådgir og leverer innhold til faste kunder som Telenor, Storebrand, OBOS, Digital Norway, Microsoft og Universitetet i Oslo. Vi er basert i Oslo og består av 31 erfarne og dyktige videoprodusenter, regissører, klippere, tekstforfattere, tidligere journalister og andre kreative og kunnskapsrike innholdsprodusenter og rådgivere.

Nysgjerrig på hva vi driver med? Send oss en e-post eller kom innom for en kaffe!

Linn Isaksen

Fungerende daglig leder

linn@newslab.no

+47 986 21 881

Kristiane Roe Hammer

Daglig leder (i permisjon)

kristiane@newslab.no

+47 986 04 388

Joakim Thorkildsen

Grunnlegger og rådgiver

joakim@newslab.no

+47 993 29 019

Snorre Bryne

Grunnlegger og rådgiver

snorre@newslab.no

+47 412 90 999

Eilen Aalerud

Avdelingsleder distribusjon

eilen@newslab.no

+47 926 16 546

Julie Simonsen

Avdelingsleder video

julie@newslab.no

+47 917 68 662

Torgeir Mortensen

Rådgiver og avdelingsleder tekst

torgeir@newslab.no

+47 454 72 320

Mikael Lunde

Rådgiver og salgsansvarlig

mikael@newslab.no

+47 976 39 713

Snittalderen i NewsLab er 31 år.

Steffen Pedersen Solheim

Rådgiver og innholdsprodusent

steffen@newslab.no

+47 450 04 446

Jan Tore Eriksen

Fotograf

jantore@newslab.no

+47 971 53 666

Vi er tre år på rad kåret til Norges beste content-byrå av våre egne kunder og Dagens Næringsliv.
15 av våre ansatte har bakgrunn fra pressen, med til sammen 119 års redaksjonell erfaring fra riksdekkende medier.

Ane Solstad Sønnesyn

Prosjektleder video

ane@newslab.no

Veronika Søum

Innholdsprodusent tekst

veronika@newslab.no

Marius Asp

Innholdsprodusent tekst

marius@newslab.no

Nicolai Gundorff Asmussen

Innholdsprodusent video

nicolai@newslab.no

Vi har våre egne video- og podkaststudioer i de flotte lokalene våre ved Alexander Kiellands plass.

Ole Magnus Kinapel

Innholdsprodusent video

ole@newslab.no

August Jorfald

Innholdsprodusent video

august@newslab.no

Maren Simonsen

Innholdsprodusent tekst

maren@newslab.no

I NewsLab har vi flere bachelorgrader enn ansatte.

Julie Andersson

Digital markedsfører

joa@newslab.no

Joakim Nysnø

Innholdsprodusent tekst

jn@newslab.no

Vi eier åtte(!) foosballbord – og arrangerer uoffisielle NM så ofte vi kan. (Vi er veldig, veldig gode i foosball).

Cornelius Kase

Digital markedsfører

cornelius@newslab.no

Karoline Vik Tolo

Grafisk designer

karoline@newslab.no

Hatti Bailey

Grafisk designer

hatti@newslab.no

Harald Spjelkavik

Innholdsprodusent video

harald@newslab.no

Gaming, sier du? Vi har en Telenorligaen-finalist i CS, flere eks-spilljournalister og én som har gitt ut bok om dataspill.
Gjengen vår er glad i det skrevne ord og har et eget bibliotek. Selvsagt med tilhørende utlånssystem.

Christer Davanger

Innholdsprodusent tekst

christer@newslab.no

Andreas Reite

Innholdsprodusent tekst

andreas@newslab.no

Magnus Berg

Innholdsprodusent tekst

magnus@newslab.no

Ida Anett Danielsen

Innholdsprodusent tekst

ida@newslab.no

Et tverrsnitt av våre Slack-kanaler: techpreik, brettspill, foosball-is-life, lyttelisten, popcornklubben og jåssing.
Vi har fortalt norgeshistorien som podkast! Sjekk ut «Historien om oss» på Fabel.

Sindre Nakken

Innholdsprodusent video

sindre@newslab.no

Martin Bergesen

Innholdsprodusent tekst

martin@newslab.no

Adam Enochsson

Innholdsprodusent video

adam@newslab.no